97-200 Tomaszów Mazowiecki,
Ul.Spalska 112

504-668-982
biuro@ttmionz.pl

Archiwum 2008 roku

Kotka

| |
Zarząd TTMiOnZ
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Obok jednego z bloków przy ulicy Polnej pies rasy amstaf rozszarpał małego kotka.Biegające po okolicy małe dzieci znalazły zwłoki zwierzęcia i urządziły sobie "mrożącą krew w żyłach zabawę".Rzucały padłym kotem.Ktoś z okolicznych mieszkańców wezwał na interwencję nasze Towarzystwo.Ciekawi nas bardzo postawa rodziców dzieci.Oby takie zachowania ich pociech nie obróciły się kiedyś przeciwko nim samym.Trzeba być "małym potworem" by zachowywać się w taki sposób .W tym miejscu apelujemy do osób dorosłych aby nie bały się reagować na takie przejawy bestialstwa.Oby nie było za późno

Schronisko w potrzebie

| |
Zarząd TTMiOnZ
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ostatnim czasie tomaszowskie Schronisko dla Zwierząt wzbogaciło się o "nowe" budy.Stan obecnych  Schronisko w potrzebie psich domków pozostawia wiele do życzenia.Budy rozpadają się ze starości.Niebawem nadejdzie najtrudniejsza dla opiekunów zwierząt pora roku-zima.Organ samorządowy,który w ramach zadań własnych jest właścicielem schroniska przekazuje na ten cel skromne nie zaspakajające potrzeb środki.Schronisko jest przepełnione,chętnych do adopcji brak.Sytuacja staje się coraz trudniejsza.Byłoby dobrze,gdyby gminy w naszym powiecie przystąpiły do tworzenia schronisk na własnym terenie,takie działania odciążyły by tomaszowskie schronisko.Apelujemy do mieszkańców naszego miasta i okolic o pomoc.Otwórzcie serca i pomóżcie porzuconym zwierzętom.

 

Barbarzyńca

| |
Zarząd TTMiOnZ
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W Tomaszowie Maz obrębie ulic Wrzosowa ,Szczęśliwa ,Klonowa grasuje morderca kotów . W ostanim czasie zaginęło tam co najmniej 5 zwierząt . W dniu wczorajszym na jednej z posesji przy ulicy Szczęśliwej właściciele zdjęli z szyi swego kotka mocno zaciągnięty drut,który dotkliwie poranił zwierzę i uniemożliwiał mu przyjmowanie pokarmów . Jakimś cudem kociak uwolnił się łamiąc drut ,który zapewne posłużył sprawcy do uśmiercania innych kotów . Sąsiedzi z pomocą Policji zamierzają ująć i surowo ukarać sprawcę tych czynów . Grozi mu za to 2 lata pozbawienia wolności .