97-200 Tomaszów Mazowiecki ul.Spalska 112 504-668-982 w godzinach 10:00 do 15:00 biuro@ttmionz.pl

logo ttmionz

Archiwum 2015 roku

Zbliża się noc sylwestrowa a wraz z nią szalona tradycja huków i wystrzałów. Mimo wielu apeli organizacji broniących praw zwierząt ludzie poddają się reklamą różnej maści fajerwerków. My również od klilku lat apelujemy o umiar i rozsądek,gdyż tego rodzaju zabawy szkodzą naszym podopiecznym. Wiele psów trafia po sylwestrze do schronisk.Nasza radość zadaje im ból i cierpienie. Przerażone hałasem i błyskami psy uciekają na oślep często dotkliwie się przy tym okaleczając. Dlatego apelujemy po raz kolejny,nie odpalajmy rac w obecności zwierząt. Zadbajmy o ich spokój i poczucie bezpieczeństwa.Jeśli wiemy,że nasz pies bardzo się boi poprośmy o pomoc lekarza weterynarii.W sylwestra wyprowadźmy psy wcześniej na spacer,na odpowiednio mocnej smyczy,aby się wybiegały i miały jak najmniej energi w czasie wystrzałów. Naszym zdaniem mimo wszystko lepiej kupić psiakom coś dobrego do jedzenia lub wspomóc bezdomne zwierzęta w schronisku,niż wydawać pieniądze na coś co również dla ludzi stanowi zagrożenie.

Zdrowych,pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia,odpoczynku od codziennego zabiegania oraz Święta 2015awszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2016 .

Życzy wszystkim swoim członkom,wolontariuszom i sympatykom zarząd Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

 

Bezdomne zwierzęta przebywające w hotelikach i domach tymczasowych,którym pomaga nasze towarzystwo,mają niezawodnych przyjaciół wśród społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Maz.Młodzi przyjaciele zwierząt pod czujnym okiem swoich wychowawców zbierali dary dla naszych podopiecznych. Tym razem zebrali ponad 350 kg karmy i wiele innych darów w postaci smyczy,obroży,zabawek,kocy i innych rzeczy. Dary przekażemy hotelikom i domom tymczasowym dla bezdomnych psów.Dary dla psiaków odbierali prezes TTMiOnZ i pies Ciapek. Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy .

sp1 2015 r

Strona 1 z 9


cpr near me